Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim

500 plus - już czas na złożenie nowego wniosku!

Utworzono dnia 23.03.2021
Czcionka:

Wnioski elektroniczne to zdecydowanie najprostsza i najwygodniejsza forma złożenia dokumentów. Wypełnienie formularza jest bardzo łatwe i w większości przypadków nie wymaga dołączania jakichkolwiek dokumentów. Dzięki temu zdecydowana większość osób będzie w stanie wypełnić go samodzielnie, bez konieczności konsultacji z pracownikiem OPS, działu świadczeń wychowawczych. Dlatego warto zrobić to przez internet, w dogodnym dla siebie czasie, bez potrzeby udawania się do punktu obsługi.

Od 1 lutego można składać wnioski elektroniczne o 500+ na okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. (2021/2022)
Nabór wniosków papierowych rusza 1 kwietnia.

Jak załatwić formalności?

Wniosek o świadczenie wychowawcze składa się raz w roku.

Można to zrobić przez internet, tj. za pośrednictwem: Platformy Usługowo – Informacyjnej „Emp@tia”, systemów teleinformatycznych banków krajowych, PUE ZUS,
lub osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim, Dział Świadczeń Wychowawczych, Aleksandrów Łódzki , ul. Warszawska 10 , ( budynek CPRiUS) w:
pn.12-16,
wt. 8-17,    
śr. 8-16,    
czw. 10-16,   
pt.  dzień bez interesanta

WAŻNE!
Aby zachować ciągłość wypłat, osoby które mają przyznane świadczenie 500+ do 31 maja 2021 r. powinny złożyć wniosek do końca kwietnia. Mogą to zrobić elektronicznie już od 1 lutego, bądź w sposób tradycyjny (wniosek papierowy) – od 1 kwietnia,

Wnioski on-line
Podobnie jak w poprzednich latach, mieszkanki i mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, za pośrednictwem:
Platformy Usługowo – Informacyjnej „Emp@tia” ,Platformy Usług Elektronicznych ZUS
Bankowości elektronicznej
Wykaz banków umożliwiających złożenie wniosków o świadczenie 500+